Antre Dekorasyon Önerileri

Antrenizin dekoru ile evinizi daha güzel yansıtabilmeniz mümkündür.

Antreler evlerinizin girişini oluşturan en önemli yerlerden biridir. Antreler, evinize gelen kişilere ilk izlenimi vereceğiniz yer olduğu içinde üzerinde durulması gereken noktalardan biridir. Evlerinizin antre bölümünde kullanacağınız mobilyalarda Antrenize uygun niteliklerde ve özelliklerde olmalıdır. Antrenizin dekorasyonuna uygun tarzda kullanacağınız mobilya tasarımları dekorasyonunuzun daha güzel ve şık görünmesini sağlayacaktır. Antrenizin boyutlarına göre seçeceğiniz mobilya tasarımları antrelerinizin daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Antrelerde kullanılan mobilya tasarımlarındaki renklerin uyumu da oldukça önemlidir. Birbirine giden renkleri antre dekorasyonlarında tercih etmeniz ile daha uyumlu ve görsel olarak da daha dekoratif tasarımlara kavuşabilirsiniz.

Antre dekorasyonunda mümkün olduğunca az eşyaya yer vererek antrenizi daha geniş gösterebilirsiniz.

Ayrıca antrenizde daha fazla alan yaratarak daha rahat hareket edebileceksiniz. Antrelerin dekorasyonu her ev için önem taşımaktadır. Evinize adım attığınızda antreniz evinizle ilgili ilk izlenimi veren yaşam alanlarıdır. Antre dekorasyonlarında, minimalist çizgilerdeki mobilyaların kullanılması hem işlevsellik hem de fonksiyonellik bakımından da önem arz etmektedir. Antrelerin dekorasyonunda yerden tavana kadar uzanmış portmanto modelleri olabildiğince güzel durmaktadır. Ayrıca duvar panellerini de antre dekorasyonunda düşünerek görsel zenginliği arttırabilirsiniz. Antrelerinizde kullanacağınız aydınlatma elemanlarının da rolü de oldukça önemlidir. Aydınlatma elemanı olarak kullanacağınız lambalarda sarı ışığı tercih etmeniz oldukça hoş bir dekoru ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır.

antre-hol-dekorasyon
Antrenizde kullanacağınız portmanto modelinde mümkün olduğunca kullanışlı tasarımlara yer vermelisiniz.

Bu portmanto modellerinin geniş hacimli olmasına ve raflarının daha fazla bölmeye sahip olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca sürgülü ve raylı portmanto modelleri ile hayatınızı daha da kolaylaştırabilirsiniz. Bu tarzdaki portmanto modelleri, her yönüyle işlerinizi kolaylaştıracaktır. Diğer portmanto modellerine göre daha rahat açılıp kapatılabilen bu mobilya tasarımları ile aradığınız eşyalarınıza daha hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz. Eşyalarınızın daha düzenli durmasını saplayacak bu portmanto modelleri ile antrelerinizi daha güzel hale getirebilirsiniz.

Ayakkabılık modellerinde açık renkli ve sürgülü dolaplar tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

Bu tarz dolaplarda ayrıca çekmece ve rafların fazla olması daha fazla ayakkabı ve eşyayı depolama imkanı da tanımaktadır. Ayakkabılık modellerinde daha küçük boyutlu mobilya tasarımlarını kullanarak dekoratif açıdan da oldukça güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Beyaz renkli lake ayakkabılık modelleri, oldukça hoş bir görünüm sunmaktadır. Sade ve konforlu mobilya tasarımlarına yer vererek oldukça farklı antre dekoruna imza atabilirsiniz.

Antrenizin duvarlarında tuğla kullanarak da hoş bir görünüm sunabilirsiniz.

Duvarlar da tercih edeceğiniz tuğla modelleri ile birlikte ahşap parke bir zemin kullanarak harika bir kombinasyon oluşturabilirsiniz. Hem renk hem de doku açısından antrenizi güzel gösterecek bu tasarımlar ile beklentinizin ötesinde bir antre dekoruna kavuşabilirsiniz. Ayrıca kapı modellerinde doğrama olan tasarımları tercih ederek çok daha zengin bir görünün elde edebilirsiniz.

Antre dekorasyonlarında kullanacağınız halı tasarımları da dekorunuzun olduğundan çok daha güzel bir şekilde dekora yansımasın sağlayacaktır.

Halı modellerinde daha çok açık renkli tasarımlara ağırlık vererek, koyu renkli duvar tasarımları ile zıt bir görüntü oluşturup harikulade bir antre dekoru elde edebilirsiniz. Ayrıca antreler misafirlerin kısa süreli beklediği yerler olarak da düşünülmelidir. Bu bakımdan bu açıdan bakarsanız sandalye modellerini de antrenizin dekorunda düşünebilirsiniz.

Antre-dekorasyon-fikirleri-1

Ahşap tasarımların antre dekorasyonu üzerindeki etkisi oldukça fazladır.

Ahşap tasarımlar, antre dekorasyonlarında gerek görünüm gerekse de dayanıklılık ve işlevsellik açısından oldukça hoş durmaktadırlar. Ahşap mobilya tasarımlarının antrelerde kullanılması antre dekorunu daha fazla öne çıkmasını sağlayacaktır. Ahşap tasarımlar ile antre dekorasyonlarınız da hem sade bir görünüme kavuşacaksınız hem de şık bir görünüm elde edebileceksiniz.

antre-dekorasyon-örnekleri

Antrenizin dekorasyonunu evinizin diğer bölümleri ile de uyumlu olacak şekilde bir bütün olarak düşünmenizde fayda var.

Açık renkli ve çok fazla eşya ile boğulmamış bir antre dekorasyonu ile evinize gelecek misafirlerinizi çok güzel bir şekilde karşılayabilirsiniz. Ayrıca antreniz de kullanacağınız tablolarda dekorunuza derinlik ekleyecektir. Ayrıca aydınlatma tasarımları olarak avize ve aplik modellerini de düşünmenizde fayda vardır. Klasik tarzdaki bir antre dekorasyonunda varaklı ve gravürlü ayna modellerini kullanarak oldukça şık bir dekor oluşturabilirsiniz. Antre dekorasyonlarında merdiven altlarını da etkili kullanarak, daha fazla alanda yaratabilirsiniz.

Antre Dekorasyon Önerileri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir