Bir takım duygular…

Geçtiğimiz hafta 5 günlüğüne Rusya’ya Saint Petersburg’a  gidip hem çocukları gördük hem de gidip görmeyi çok istediğimiz bu şehrin tarih, kültür kokan havasını soluyup geldik.
Gitmeden önce aklıma takılan bazı sorular vardı bunlar için ufak bir araştırma yaptıysam da çok tatminkar yanıtlar alamamıştım ne yazık ki. Sırf gitmek isteyenlere rehber olmak amacıyla -Peter’de uzun süre yaşamış blogger dostlarımın alanına müdahil olmayı göze alarak-  ufak bir yazı hazırlayacağım. 
S.Petersburg’un tarihi ve turistik yerleriyle ilgili pek çok kaynak bulabilirsiniz,  benimki daha çok,” giderken valizimizde  neler götürelim, nerede ne yiyip içelim ? ” konularında bir yazı olacak.
Her şey pek güzeldi ama son gün Hermitage’den yorgun argın çıkıp da ” bir de nehir gezisi yapalım ” diye turist kafilesiyle birlikte bilet kuyruğunun kalabalığına karışmayaydık iyiydi. Ne olduysa orada oldu ,sırt çantamı açan hırsız tabletimi kaşla göz arasında çaldı ! Farketmem uzun sürmedi ama olan olmuştu bir kere. Çektiğim güzelim videolar,fotoğraflar gitti… Yok çalanın da,hırsızdan satın alanın da işine yaramaz, şifremi kırıp internete giremediği gibi biz çok kısa süre sonra tabletimi iptal ettik. 
Uzun lafın kısası eşimin çektiği fotoğrafları düzenleyip yazımı hazırlamam biraz daha zaman alacak .  

Konuyla ilgisi yokmuş gibi görünen bu fotoğraflar ne mi?

Elim yazmaya varmadı kaç gündür. Şoku hala atlatabilmiş değilim. Sevgili Cihan’ımız ,tatlı blogger dostumuz Cihan ( Cihan’ın Bahçesi  ) bahçesini öksüz bırakıp ansızın cennet bahçesine göçtü. O’nun o tatlı,sevecen,anaç hallerini akıldan çıkarabilmek  ne mümkün? Kaneviçeleri,minik kuş evleri,hayatı temizlemek istercesine beyaza boyadığı objeleri … Hep öksüz kaldı şimdi. 

Sevgili Cihan artık bahçemde her sabah bir bardak da  senin için çay içeceğim, ” benim evde çaydanlığın altı hiç kapanmaz Nilgüncüğüm ” demiştin ya bir yorumunda bana ,bak ben  unutmadım .Işıklar içinde kal arkadaşım,mekanın cennet olsun! Allah seni sevenlere sabır versin!
Biz seni çok sevdik!!

Bir takım duygular…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir