Ev Dekorasyonu Stilleri

Evlerinizin dekorasyonunda farklı modelleri ve tarzları kullanarak dekor oluşturmak istiyorsanız o zaman değişik stillerdeki yaklaşımları denemenizi öneririz. Her açıdan farklı olan bu yaklaşımlar ile dekorlarınızda kendinize özgü ve sıra dışı bir görünüm elde etmenizde mümkündür. Evinizin dekorunu oluşturacak bu dekorasyon stillerinden seçim yaparken oldukça zorlanacaksınız. Birbirinden güzel ve farklı dekorasyon stilleri arasında kendinize hangisinin yakın olduğunu görüyorsanız o tarzı dekorunuza yansıtarak olabildiğince güzel bir ortamın oluşmasını sağlayabilirsiniz. Ev dekorasyon stilleri, son zamanlarda oldukça önemli hale geldi. Kendi tarzınızı yansıtacak dekorasyon modelleri ile dekorlarınızı daha da güzel hale getirebilirsiniz. Dekoratif ve inovatif olan bu mobilya tasarımları ile olduğundan daha zarif ve estetik dekorasyonlara imza atmanız mümkündür.

Ev dekorasyonunda şu stiller yer almaktadır. Endüstriyel stil, Klasik stil, modern stil, minimalist stil, Asya stili, İskandinav stili, country stili, rüstik stil, tropical stil, kolonyal stil, Eklektik stil. Bu tarz stilleri kullanarak evlerinizin dekorasyonunda söz sahibi olabilmeniz mümkündür. Sizin için bu ev dekorasyonu stillerinden ilginç olanlardan bazılarını seçtik. Bu dekorasyon modellerini inceleyerek daha güzel dekorlar oluşturabilirsiniz.

Endüstriyel stil ev dekorasyonu

Endüstriyel tarzdaki ev dekorasyonlarında siyah ve gri tonlarının kullanıldığını göreceksiniz. Daha çok sert hatların ortaya çıkarıldığı bu trendin içinde ruhunuzun daralmasını istemezseniz sıcak renkler ile beraber ahşap tasarımları da düşünebilirsiniz. Endüstriyel stillerde metal eşyaların kullanımı da söz konusu olmaktadır. Endüstriyel stil ev dekorasyonunda tavanlar, yüksek tarzda olmalıdır. Asma tavanların kullanımını endüstriyel stil ev dekorasyonunda kullanmamanız daha doğru olacaktır. Tavanlar, bu tarzdaki dekorasyonların en önemli ve çarpıcı parçalarından biridir. Zeminde ise taş ya da beton kullanılması çok daha uygun olacaktır. Ancak farklı bir dekor istiyorsanız, ahşap tasarımları da düşünmenizde fayda var.

no-9

Metal yoğunluğunun fazlasıyla hissedileceği türdeki mobilyaları bu tarz ev dekorasyonunda görmeniz mümkündür. Mutfaklarda da metal tezgah, açık raflar, tel dolaplar buna ek olarak sarkıt lambalar bu dekorasyonun en önemli unsurlarını oluşturmaktadır. Renk olarak da bordo, gri, siyah ve kahverenginin kullanıldığını görebilirsiniz. Koltuk tasarımlarında daha çok deri tarzı kumaşların kullanıldığını göreceksiniz. Aynı zamanda pamuklu yastık tasarımlarının koltuklar üzerinde yarattığı etkileyici görünümde görülmeye değer niteliktedir.

Bu dekorasyon türünde kullanılan eşyaların daha çok eskitme tarzında olmasına dikkat etmelisiniz. Aksesuarlarınızın seçiminde de daha çok ahşap ve metal cinsindeki bibloları kullanarak fevkalade güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Sizlerde endüstriyel tarzdaki ev dekorasyonunu kullanarak evlerinize farklı bir boyut kazandırabilirsiniz.

Minimalist stil ev dekorasyonu 

Bu tarz bir ev dekorasyonunda az eşyanın olduğunu ve fazla eşyanın kullanılmadığını göreceksiniz. Bu şekilde oluşturacağınız dekorasyonda az eşya ile harikulade bir görünüm yapabileceğiniz gibi, aynı zamanda gereksiz eşya kullanımının da önüne geçmiş olacaksınız. Minimalist stilin en önemli özelliği seçilen odak noktasının etrafında dengeli bir dağılım ile eşyaları yerleştirerek basit ve sade bir görünümümün elde edilmesidir. Minimalist stili uygulayacağınız evinizde az eşya ile dengeli bir şekilde kombin yaparak beklentilerinizin ötesinde bir dekora kavuşabilirsiniz.

minimalist-salon

Bu tarz şekilde yapacağınız dekorasyonda mümkün olduğu kadar az renk kullanmaya dikkat etmelisiniz. Ferah bir ev dekoru istiyorsanız mutlaka minimalist ev dekorunu evlerinizde kullanmayı düşünmelisiniz. Farklı şekillerde ışıklandırma ve tavan uygulamalarına yer vererek de minimalist dekorunuzu şekillendirebilirsiniz.

Klasik stil ev dekorasyonu 

Klasik tarzdaki ev dekorasyonu stili, klasik tarzın geleneksel çizgilerini ve ihtişamını görebileceğiniz şahane dekorasyon modelleridir. Klasik stillerde yapacağınız ev dekorasyonları hem çok şık hem de gösterişlidir. Klasik tasarımların üzerlerinde oymalı, kakmalı ve klasik motifli modeller rastlamanızda mümkündür. Klasik tarzı seven biriyseniz, bu tarz ev dekorasyon stili tam size göre demektir. Ahşap tasarımlar ve desenli yaldızlı kumaşlar klasik tarzın önemli detaylarını oluşturur. Klasik ev dekorasyonunuzda mobilyalarınızdan evlerinizin duvarlarına kadar en ince detayı klasik motiflerle süsleyerek ortaya oldukça hoş bir görünüm çıkartabilirsiniz.

if

Tropical stil ev dekorasyonu

modern, klasik, egzotik ve jungle tarzındaki temaların birbirine eklenmesi sonucu ortaya çıkan dekorasyon modelidir. Bu tarz bir dekorasyonun en göze çarpan özelliği, orman havasını taşıyan eşyaların ve dekoratif unsurların bu tür bir dekorasyon modelinde yer almasıdır. Mobilyalarda daha çok rahat ve konforlu olanlar tercih edilmektedir. Renk olarak da bej, kahverengi, kırmızı, mavi ve yeşil gibi cıvıl cıvıl ve canlı renkler kullanılmaktadır. Mobilyalar çiçek desenleri ile derinleştirilerek dekorun daha zengin bir görünüme kavuşması amaçlanmaktadır.

Modern stil ev dekorasyonu

Bu tarz bir ev dekorasyonunda, sade ve basit çizgilerin hakim olduğunu göreceksiniz. Modern ev dekorasyonu stili, klasik evde dekorasyonundaki gibi saçaklı kumaşlar desenli duvarlar gibi özellikleri pek barındırmazlar. Modern tasarımlarda; koltuklar sade fakat oldukça konforlu ve rahat şekillerde üretilmektedir. Ayrıca klasik mobilyalara göre geometrik şekillerde koltuk takımları üzerinde kullanılmaktadır. Yüksek tavan modelleri, ahşap duvar panelleri ve tek renkli mobilya tasarımları bu mobilyalar üzerinde görebileceğiniz eşsiz tasarımlar olarak göze çarpmaktadır.

Ev Dekorasyonu Stilleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir