İç Dekorasyon Örnekleri

Evlerinizin içinde yapacağınız dekorasyon çalışmalarıyla yaşam alanlarınızı çok daha şık ve gösterişli bir hale getirebilirsiniz.

Evinizin içinde yapacağınız dekorda bazı şeyleri planlamanız size kolaylık sağlayacaktır. Yaşam alanlarınızı dekore ederek kendiniz çok daha iyi hissedebilirsiniz. Yaşam alanlarınızın iç dekorasyonunda kullanacağınız renkler ve mobilyalarda hangi modelleri kullanacağınıza bir şablon belirleyerek başlamalısınız. Evinizin dekorunda tercih edeceğiniz renkler ve dokular oldukça önemlidir. Yaşam alanlarınızın duvarlarında kullanacağınız açık renkler mobilyalarınızın çok daha net ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Mobilyalarınıza gidecek renkteki duvar rengi ile evlerinizin dekorunu daha güzel gösterebilirsiniz. Aynı şekilde yaşam alanlarınızın zemininde de tercih edeceğiniz açık renkli parke ve laminant modelleri de evlerinizin dekorunu daha ferah ve iç açıcı gösterecektir. Yapacağınız dekorasyonda mobilyaları baz alarak duvar ve zeminin daha net bir şekilde ortaya çıkmasına yardımcı olabilirsiniz.

klasik-koltuk-takımı-fiyatları

Evinizde dekore edeceğiniz yerleri önceden belirlemenizde  fayda vardır.

Bu durum size ön bilgi verecektir. Evlerinizin iç dekorunda kullanacağınız mobilyaların dekoratif olmaları kadar işlevsel olmalarına da özen göstermelisiniz. Yaşam alanlarınızda az yer tutacak eşyaları kullanarak da yerden tasarruf edebilirsiniz. Gözü yormayan ve yaşam alanlarınızı daha kaliteli hale getirecek olan mobilyalara ağırlık vermelisiniz. Yaşam alanlarınızda yer vereceğiniz iç dekorasyon tarzlarında klasik modeller evlerinize hm ihtişam katıyor hem de rahat etmenizi sağlıyor.

Klasik stildeki iç dekorasyonunuzla yaşam alanlarınızı çok daha alımlı ve dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz.

Zengin duruşları, zariflikleri ve dekora kattıkları zarafetlikleri ile klasik mobilya modelleri evlerinizin dekorasyonunu çok daha farklı kılacaktır. Oturma odanızda konforlu ve ihtişamlı bir koltuk modeli kullanarak iç dekorasyonunuzu daha görkemli olacak şekilde oluşturabilirsiniz. Klasik tarzdaki yaklaşım ile ele alacağınız salonunuzda her objenin birbiri ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Klasik tarzdaki oturma odası iç dekorasyonunuzda kullanacağınız tekli ve ikili koltuk takımları ile birlikte kombine edeceğiniz avize modelleri göz alıcı bir iç dekorasyonun ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Oturma odanızda kullanacağınız koltuk takımı renklerinde kullanacağınız renklerde koyu tonları tercih etmenizi öneririz.

Klasik koltuklarda koyu renkler dekoru en güzel gösteren tonlardır.

Modern tarzdaki koltuk modelleri de oturma odanızda yer vereceğiniz diğer tarzdır. Bu tarzdaki koltuk takımlarında daha çok konfor, rahatlık ve işlevsellik önemlidir. Küçük ve dar bir oturma odanız varsa düşünebileceğiniz en uygun seçeneklerdendir.

Yatak odanızın dekorasyonunda ise daha çok küçük yapılara sahip açık renkli ahşap tasarımlar oldukça hoş duracaktır.

Açık renkli yatak odası takımları, yatak odanıza ayrı bir hava katmanızı sağlayacaktır. Özellikle beyaz ve tonlarının ağırlıklı olduğu yatak odası takımları ile yatak odalarınız daha aydınlık bir dekora kavuşacaktır. Yatak odası takımınızla dengeli olacak şekilde kullanacağınız yastıklarda bu dekorun daha şık görünmesine neden olacaktır. Yatak odanızı dizayn ederken dekorasyonda kullanacağınız aydınlatma modelleri de yatak odanızın dekorunu çok daha alımlı ve etkileyici kılacaktır.

italyan-tarzı-yatak-odaları-masko-modoko

Yatak odasında kullanacağınız yatak modellerinin ergonomik ve ortopedik olması iç dekorasyonunuzun omurgasını oluşturacaktır. Yatağınıza uygun komodin ve şifoniyer modelleri seçerek yapacağınız kombinasyonlarda yatak odanızın iç dekorasyonunu olumlu yönde etkileyecektir. Dolap modellerinde kullanacağınız sürgülü modellerde yatak odanızı daha verimli kullanmanıza etki edecektir.

Keskin renklerin yanında sıcak renkleri de yatak odanızda kullanarak daha canlı bir iç dekorasyon yaratabilirsiniz.

Yatak odalarında aynaların rolü de oldukça önemlidir. Kullanacağınız ayna modelleri ile yatak odalarınızın şıklığına şıklık katabilirsiniz. Yatak odanızda daha geniş bir algı yaratmak içinde ayna modellerine yatak odalarınızın dekorunda yer verebilirsiniz. Çekmeceli ve bol raflı dolapların kullanılması fazla eşyalarınızın dağınık görünümünden kurtulmanıza neden olacaktır.

Mutfağınızda kullanacağınız renklerde açık renkli olan tasarımlar hem mutfağınızın temiz durmasını sağlamakta hem de daha ferah ve rahat bir mutfağa kavuşmanıza neden olmaktadır. Açık renkli zeminlerde mutfağınızdaki dekoru öne çıkarabilirsiniz. Küçük ve dar mutfağınızda gömme dolapları kullanmanız size daha fazla hareket alanı yaratacaktır. Geniş mutfaklarda ise mutfak adaları kullanarak hem estetik açıdan hem de fonksiyonel olarak harika bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

klasik-beyaz-mutfak-masaları-modelleri

Banyo dekorasyonunda ahşap tasarımların çok revaçta olduğu bir gerçektir.

Ahşap olan banyo dolaplarının banyolarda kullanılmasının sebebi kolay deforme olmamaları ve uzun yıllar kullanıma izin tanımalarıdır. Hem dekoratif hem de kullanışlı olan dolap modelleri ile banyolarınız daha farklı ve kullanışlı olacaktır. Banyonuz dar ise yerden tavana kadar uzanan dolap modelleri ile banyonuzu daha geniş gösterebilirsiniz. Bu dolap modelleri ile kombine edeceğiniz duşa kabin modellerinde cam olanları tercih etmenizde dekorunuza derinlik katacaktır.

klasik-banyo-dolapları-modelleri-ve-fiyatları

Banyonuzda kullanacağınız ayna modelleri, banyonuzu hem daha dekoratif gösterecek hem de sıcak bir atmosferin yaratılmasını sağlayacaktır. Banyonuzun duvarlarında ve zemininde düşüneceğini açık renkli fayans modelleri de banyonuzu daha aydınlık kılacaktır. Zeminde kullanacağınız halı modelleri de banyonuzun dekorunu zenginleştirecektir.

İç Dekorasyon Örnekleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir