İşin kolayına kaç bakalım !

Kaç bakalım işin kolayına kaç!
İyi de nereye kadar? Blog dostları senden ses bekler,öyle ” iki yastık,bir fıstıkla olmaz bu iş! “
Lakin hava sıcak,(Allah eksikliğini göstermesin ) gelen -giden çok. Elime iş alamıyorum kiiii!!!

Taaa ne ne zaman başladım bu yastığa. Bitti ; dikemedim,diktim ütüleyemedim,haydi bi gayret ütüledim ,içini doldurdum-sanki çok iş yaptım da anlat anlat…- fotoğrafladım ve işte hepsi bu!
” DMC Natura Just Cotton “, sağolsun  Lavanta Bahçesi Ahu  bloğunda söz etmişti bu iplerden ,hemen gidip almıştım. 2 kırlent ördüm, diğerini hediye ettim – fotoğrafını bile çekemeden hem de. – Bunu da kendime ördüm .
Kalan iplerden de dün otura kalka bir bunting ördüm ,şimdilik cansız mankenim Beyaz Dolabıma asıverdim. Biraz daha ipim kalaydı uçlarına tahta boncukla püskül de geçirecektim ama yetmedi işte.
Gidip almam da zaten zira hem çok pahalı hem de hep artacak ,ben de hep gidip alacağım ;bu iş sonsuza kadar uzayacak. 

Bunting  nasıl beğendiniz mi? 
Ben bu süsleme işini çok seviyorum,geçen yıl kumaştan dikmiştim bahçeye ama bir gün yağmurda dışarda kalmış kumaşın boyası akmış ,ben de attım gitti. Bakalım belki yine dikerim . Dikiş dikmeyi çok seviyorum zaten ,bir gün gayret ederim herhalde…
” Bu günlük de bu kadar ” desem ; son diktiğim  çok değişik bir battaniye örneğiyle  en kısa zamanda yine geleceğime söz versem… Olur değil mi?
Tüm İslam aleminin mubarek Ramazanı’nı kutluyor ,insanoğlunun  merhamet ,hoşgörü ,sevgi-saygı gibi erdemlerini hatırlamasına vesile olmasını diliyorum. Açlık ve susuzluk yalnız insana özgü değildir. Yeryüzünde tüm canlıların “bir tas suya,bir kap yemeğe ” ihtiyacı vardır. Zengin-mütevazi farketmez iftar sofranızdan artanları bir tas suyla beraber kapınızın önüne koyarsanız sokakta yaşam savaşı veren bir canı kurtarabilirsiniz. Unutmayın bu konuda çok olursak azın söyleyecek sözü kalmaz!
Haydi kalın sağlıcakla !

İşin kolayına kaç bakalım !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir