Kediler…

Bu gün size değişik bir konudan (!) kedi aşkımdan söz etmek istiyorum.
Ben kedileri severim kedicileri de…
Kedilerin yeryüzünün en güzel yaratıkları olduklarına inanırım. Tanrı’nın onları kusursuz yarattığına ve asıl görevlerinin biz insanoğlunu eğitmek olduğuna da inanırım…
Bir kez kedi ile yaşamaya karar verdiniz mi bilin ki hayatınız asla eskisi gibi olmayacaktır. Onlar için en iyisini ister,onlar hakkında her gün yeni bir şey öğrenirken dünyalarını ne yaparsak yapalım asla tam olarak çözümleyemeyeceğimize inanırsınız.
Bir kere kediler temiz hayvanlardır o nedenle evinizi her daim temiz ve derli toplu tutmanız gerekecektir. Onlar günlük temizlik yapıp yapmadığınızı etrafa tüylerini bırakarak kontrol ederler aklınızda olsun. Mama ve su kapları her gün yıkanmalı tuvaletleri günlük olarak değil anında temizlenmelidir. Zira onlar sifon çekmeyi bilmezler… Tabii ben bu konuda şanslıyım zira benimkiler tuvaletlerini bahçeye yaparak hem doğaya katkıda bulunuyorlar hem de  ben  temizlik malzemelerinden de iktisat etmiş oluyorum . Teşekkürler canlarım benim,çok düşüncelisiniz!
Tırnaklarını kesebilirsiniz buna katlanırlar . Halı koltuk tırmalayarak manikürlerini kendileri yapsalar da siz bu konuda onlara yardımcı olabilirsiniz. Bence her kedici bu işi kendisi yapabilmeli. Biraz yetenek ister bu iş ama demedim mi “sizi eğitecekler “diye . Bakın bir işi daha öğrendiniz.
Konuk sevmezler. Daha doğrusu kendilerini sevmeyen insanları sevmezler. Zaten kedi sevmeyenler muhtemelen insan da sevmedikleri için size çevre temizliği yapmada yardımcı olacaklar kedileriniz. Hem ne demiş atalarımız?  “Kendinizi değiştirmeye çevrenizden başlayın! ” Zamanla sizin de saatlerce sıkılmadan sohbet edeceğiniz kedici arkadaşlarınız olacaktır nasıl olsa. Giden gider,gelene “hoşgeldin!” 
Çoğu yemek seçer. Bayat yemeği,bozulmuş gıdayı daha ilk görüşte tadına bile bakmadan “şıp!” diye anlarlar. Ne kadar yetenekliler değil mi? En iyi gurmeler kedilerdir.
Taze ve mümkünse damacana suyu severler. En sevdikleri su kabı genelde kendinize aldığınız yeni fincan tabak vs. dir . Ama onlara feda olsun ,can-ı gönülden verirsiniz değil mi? 
Bu gün bu yazıyı yazmak içimden geldi. Zira bahçemizde bahar çalışması yaparken bize o kadar çok yardım ettiler ki onlara teşekkür etmek istedim. Bahçe mobilyalarımızı boyarken kuruyup kurumadığını anlamak için patilerini dokundurdular. Fidan dikmek için açılan her çukuru kontrol ettiler,her çiçeği koklayıp test ettiler. Bahçevanın küreği ,tırmığıyla oynayarak onu eğlendirdiler ve ben bir daha anladım ki onlarsız hayat bomboş olurdu.
Seviyorum sizi minik dostlarım!
Not: Kedi sevmeyenler de bu yazımı sabırla okusunlar lütfen. Belki hayatınızda bir güzellik de siz yapar ,sokaktan bir yavru evlat edinirsiniz.
Kalın sağlıcakla!

Kediler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir