Kil Maskesi Suna Dumankaya

Suna Dumankaya beYaz kil maskesi tarifi ve formülünü verdi. BeYaz kil temizleyici niteliği olan, iyileştirici etkisiyle bilinen bir maddedir. Kil tek başına barındırdığı özelliklerle kullanıldığı alanlar sınırsız. Tendeki ışıltıya, gözeneklerin açılmasına, biriken yağ kalıntılarının temizlenmesine yardımları büyük. Yeşil kil yağlı ciltlere iyi geliyor.Sarı kil yüzün katmanlı bölgeleri için çözüm. Pembe kil hassas ciltler için birebir, kırmızı kil kan dolaşımına katkılı, mavi kil dokuların oksijen kazanmasını sağlıyor ve beYaz kil ciltteki pürüzleri temizlemenin yanı sıra yağ moleküllerini azaltarak cilde ışıltı katıyor.

Suna Dumankaya beYaz kil maskesi tarifini şu şekilde veriyor: 1 çay kaşığı limon suyu, aynı miktarda beYaz kil, ve yine aynı miktarda aspirin tozu karıştırılır. Yüzünüzdeki sivilceli bölgeye sürülür ve 20 dakika bekletilir. 20 dakikadan sonra ılık suyla yıkanır. Suna Dumankaya’nın formülünü verdiği beYaz kil maskesi Sivilce tedavisinde çok etkilidir. Sivilcelerden kurtulmak için kil maskesini uygulamanızı öneren Suna Dumankaya kuruyemişten, asitli içeceklerden ve yağlı yiyeceklerden uzak durmanızı öneriyor.

Beyaz kil ile yapılan bir diğer Suna Dumankaya maskesi de kuruyan ve yaşlı görünen ciltler için. 1 tatlı kaşığı portakal suyu, aynı ölçülerde beYaz kil, vazelin, lanolin ve elma suyu karıştırılır. Maske şeklinde yüzünüze uygulayın ve 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.Suna Dumankaya beYaz kil içeren peeling tarifi de veriyor. 1 tatlı kaşığı mısır unu ve 1 çay kaşığı öğütülmüş pirinci toz haline getirin. 1 tatlı kaşığı beYaz kili karışıma ekleyin. İçine 1 tatlı kaşığı Nemlendirici Krem ekleyip birazda su katın. Boza kıvamında olması gerekiyor. Karışımı yüzünüze sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra yüzünüze masaj yaparak çıkartın ve ılık suyla yıkayın.
Kil Maskesi Suna Dumankaya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir