Klasik Köşe Koltuk Takımları

Köşe takımı ister modern olsun ister klasik olsun bir tarzdır. Köşe takımlarını sevenler için evin geniş ya da küçük olması önemli değildir çünkü köşe takımları samimiyettir. Samimi ailelerin samimi evlerim mobilyasıdır. Peki, şimdiye kadar hep modern takımlarda görmeye alıştığımız köşe takımları klasik takımlara nasıl uyarlanıyor?…

Klasik ve konforlu köşe koltuk takımları.

“Klasik köşe takımının modern köşe koltuk takımından farkı ne olabilir?” sorusuna cevap arayacağız bu bölümde ya da daha net bir sorunun : “ Köşe takımlarından modern ile klasiğin farkı ne olabilir?”

Klasik köşe takımları, iskelet olarak yani yapı olarak da döşeme olarak da farklılık gösterir. Örneğin klasik köşe takımında deri kullanılması çok makbul olmayacağı gibi modern köşe takımında da kadife ya da saten kullanılması çok makbul değildir.

Şımarık Köşe Takımı

Şımarık Köşe Takımı

kadife-köşe-koltuk

Modern köşe koltuklarının tasarımı da klasikten farklıdır. Genelde daha keskin çizgilerden kaçınır modern köşe takımları; yuvarlak ve ayrıntısızdır. Bu bakımdan da köşe takımlarında böyle bir kültür vardır. Klasik koltuklar ise aksine net ve ayrıntılı tasarımlar olduğu için köşe takımı olarak pek bağdaştırılmazlar. Ama bu kural Asortie imzalı Şımarık, Athena ve Malta köşe takımları ile adeta yerle bir olmuştur.

Asortie klasik köşe takımları…

Şımarık, Athena ve Malta klasik köşe takımları Asortie klasik mobilya markasının klasik köşe takımlarıdır. Her üç mobilyada kullanılan en önemli ayrıntı koltukların yuvarlak hatlara sahip olmasıdır. Ayrıca parlak ve gösterişli kumaşların kullanılması ve bolca kırlent bu üç köşe takımının diğer ortak özellikleridir.

köşe-takımı-fiyatları

Athena köşe takımı daha çok üçlü koltuk kıvamındadır ve köşeleri belirgin değildir. Bu bakımdan da köşe takımlarından ayrılır. Bu klasik köşe koltuk takımları, daha çok köşe takımlarından haz etmeyen ama mekan tasarrufu için köşe takımı isteyenlerin tercihidir. Bir nevi klasik takım ile köşe takımının geçiş aşamasıdır.
Malta ve Şımarık köşe takımları tam bir L çizen köşe takımlarıdır. Alışkın olduğumuz köşe takımları tarzına yakın ama gerek kırlentlerinin renkleri gerek iskeleti gerek kalitesi gerek kumaşı ile tam bir klasik takımdır.

Klasik köşe takımları nereden kullanılır?

Klasik köşe takımlarını kullanmak için illa ki küçük bir mekana sahip olmanız gerekmez. Bazen büyük salonlarda sadece yer tasarrufu sağlamak ya da alan açmak için köşe takımları tercih edilir. Bunun dışında elbette ki bilinen görüş köşe takımlarının küçük mekanlarda kullanılma fikridir.

Küçük mekanlarda klasik bir esinti için uygundur Asortie klasik köşe takımları serisi. Bu, aslında “sadece geniş evde klasik koltuklar kullanılır” tabusunun yıkımıdır. Sadece geniş odalarda kullanılmaz klasik köşe takımları; küçük mekanlarda da bu şekilde dokunuşlar yapabilirsiniz.

Klasik Köşe Koltuk Takımları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir