MİLANO’DA SHOWROOM AÇACAK Burçe Bekrek

MİLANO’DA SHOWROOM AÇACAK Burçe Bekrek
Üniversite yıllarında özel tiyatrolara kostüm tasarımlan yaparak işe başlayan Burçe Bekrek’in ilk profesyonel deneyimi LC Waikiki’de üstlendiği baş tasarımcı asistanlığı olmuş. Marmara üniversitesı Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü’nden mezun olan genç tasarımcı ardından Italya’da Imaj Danışmanlığı eğitimi ve Isimo Marangoni’de moda tasamı konusunda yüksek lisans eğitimi aldı. 2009 yılına kadar aile şirketi dahil pek çok şirkete danışmanlık yapan Bekrek, aynı yıl kendi markasını kurmaya karar verdi. Bugün beş kişilik ekibiyle sadece kendi markasına yönelik çalışıyor.

Yalınlık•kusursuz kalıp ve yüksek kalitede fonksiyonelligin öne çıktığı modern tasarımlara odaklandığını anlatan Delmek basit bir dokuya odaklanıp onu dikkat çekici  ile rafine ediyoruz. Bizim için tasanmlanmızın giyilebilir olması büyük önem taşıyor. Zira koleksiyonlannıa modern şehirli, entelektüel seviyesi yüksek, farkındalığı olan kadınların yaşam stillerini tamamlamayı hedefliyor diyor.
Burçe Bekrek’in 2010 yılından bu yana Nişantaşı. Abdi Ipekçi Caddesinde konsept bir mağazası var. Ileride başka mağazalar açmayı da planladığını söylüyor “örneğin Anadolu Yakasından çok fazla olduğu için Suadiye-Bağdat Cad-desi bölgesinde bir mağaza açabilirim. Bu girişimi bir yatınmeı ile ortak yapmak niyetindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir