Minimalist Dekorasyon Modeli

Minimalist tarzdaki ev dekorasyonları, modern tarzdaki dekorasyonlar içinde en göze çarpan modellerden biridir.

Minimalist ev dekorasyonları, oldukça şık ve sade bir dekorasyonu evlerinde görmek isteyenlerin tercih edeceği tasarımlardır. Bu tarz dekorasyonların en belirgin tarafı dekorasyonda daha az mobilya eşya kullanılmasıdır. Kullanılan eşya ve mobilya boyutlarının da mümkün olduğunca küçük olması amaçlanmaktadır. Bu dekorasyon modellerinde fazla ve gereksiz eşya kullanımının da bir anlamda önüne geçmiş olacaksınız. Bu tarz dekorasyon modelleri ile evlerinizde sade ve yalın bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu tarz bir dekorasyon yaklaşım ile evinizin dekorasyonunda daha fazla alanlara sahip olabilirsiniz ve daha rahat hareket edebilirsiniz. Fazla eşyanın ve mobilyanın olmadığı bir dekorasyona sahip olmak insana huzur ve dinginlik verecektir.

minimalist-salon

Bu tarz bir dekorasyon modelinde, salonlarda geniş ve yer tutan koltuk takımlarının yerine daha küçük boyutlu tasarımlar kullanılmaktadır.

Salonların çok şirin ve sevimli görünmesini sağlayan bu koltuk takımları ile dekorlarınız çok daha şık ve gösterişli bir hale bürünecektir. Salonlardaki dekorasyonlarda daha çok ikili koltuk takımları ve tekli koltuk takılarının kombine edildiğini göreceksiniz. Mümkün olduğu kadar simetrik bir görünüm ve doğru konum verilerek mobilyaların dekora en uygun şekilde yerleştirilmesi amaçlanıyor. Koltuk takımları ile beraber düşünebileceğiniz sehpa takımlarının sade ve az yer tutan modeller olmasına dikkat etmekte fayda var. Bu tarz dekorasyonlarda pek fazla aksesuar kullanılmadığını göreceksiniz.

Minimalist dekorasyonda, büyük vitrin ya da kitaplık modelleri yerine daha çok duvara monte edilmiş tarzda raflar kullanılmaktadır. Yemek odası takımlarında daha sade ve düz tasarımların hakimiyeti söz konusudur. Düz ve geometrik olarak da kare tasarımların varlığından söz edilebilir. Mümkün olduğunca pratik ve fazla yer tutmayan tasarımlara dekorasyonda yer verilmektedir. Sanatsal açıdan da minimalist dekorasyonda, tabloların salonların duvarlarını süslediğini söyleyebiliriz. Klasik tasarımların yerine daha çok modern ve kullanışlı tasarımlar dekorasyonda kullanılmaktadır. Fazla eşyaların kullanımından sıyrıldığınızdan dolayı kendinizi daha pozitif ve mutlu hissedeceksiniz.

Minimalist-yatak-odaları

Dağınıklığın olmadığı ve daha düzenli bir dekorun olduğu bu evlerde stresten de bir ölçüde kurtulmuş olacaksınız.

Daha az eşya kullanımıyla ekonomik açıdan da daha az para harcayacaksınız. Minimalist dekorasyon modelinde kullanacağınız renklerde büyük ölçüde dekorunuzu daha güzel gösterecektir. Renklerinde üzerinizdeki etkisinin yadsınamaz olduğu bir gerçektir. Renk olarak da açık renkli tasarımların bu tarz dekorasyonlarda daha çok kullanıldığını göreceksiniz. Özellikle mavi, krem ve gri tonları diğer renk seçenekleri arasında yer almaktadır. Bu tarz dekorasyonların en beğenilen yanlarından biri de temizlik yaparken zorlanmamanızdır. Bu tarz dekorasyon modelleri ile az ama öz bir dekora sahip olmanız mümkündür.

Minimalist tarzdaki dekorasyonlarda, mutfak modeli olarak Amerikan mutfak tasarımlarının kullanımı daha hoş bir görünüm ortaya koymaktadır.

Açık mutfak tasarımları bu tarz dekorlarda daha hoş durmaktadır. Bu tarz dekorlarda kullanılan mutfak modelleri hem daha az yer tutar hem d kullanışlılık sağlamaktadırlar. Minimalist dekorda mutfak modelinde Amerikan tarzı mutfak salonun tam ortasında yer aldığı için salon ve mutfağın kombinasyonu ile daha güzel bir dekorasyon ortaya çıkacaktır.

minimalist-ev-dekorasyonu-ve-öerileri-4

Minimalist yatak odası takımında da mümkün olduğunca işlevsel yönü daha kuvvetli tasarımlara yer verilmektedir.

Daha pratik ve kullanım açısından daha çok kolaylık sağlayan tasarımların kullanılması amaçlanmaktadır. Daha sade ve yalın bir görünüm ile yatak odaları daha zarif ve hoş görünmektedir. Yatak odalarında da daha küçük ve estetik açıdan güzel tasarımların kullanılması harikulade güzel dekorlar elde etmek mümkündür. Sizlerde minimalist tarzdaki dekorasyon modelleri ile dekorasyonlarınıza farklı bir boyut getirebilirsiniz. Her yönüyle hayatı daha sade ama anlamlı yaşamanızı sağlayacak bu tasarımlar ile dekorasyonunuzda farklı hissedeceksiniz.

Minimalist Dekorasyon Modeli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir