Modern Ev Dekorasyonu Örnekleri

Modern tarzda bir dekorasyon yapacaksanız, modern dekorasyonun getirdiği yenilikleri doğru, yerinde ve pozitif enerjiyi yansıtacak şekilde kullanmalısınız.

Bu şekilde modern dekorunuzda daha güzel bir etki yaratabilirsiniz. Modern evlerde kullanacağınız mobilyaların daha canlı renklere sahip olmasına ve hareketli mobilya tasarımları olmasına özen göstermelisiniz. Modern ev dekorlarında en dikkat edilmesi gereken nokta kullanılacak mobilyaların fonksiyonel ve işlevsel yönden sağlayacağı kolaylıklardır. Modern tarzda dekore edeceğiniz evinizin oldukça kullanışlı mobilyalardan oluşmasına dikkat etmelisiniz. Modern tarzdaki dekorunuzda zemin ve duvarların olabildiğince renkli tarzda olmasına dikkat etmelisiniz. Açık renkli duvarlar modern dekorasyonda en çok tercih edilen renklerdendir. Zemin dekorunda da açık renkli kaplamaların olduğu bir dekor oldukça şık bir görünüm vermektedir.

Oturma odalarında açık renk tonlarında koltuk takımlarını kullanmak daha hoş bir izlenim verecektir.

yazlık-evler-için-klasik-oturma-grupları

Modern dekorun olmazsa olmazlarından olan Tv üniteleri de dekorunuzu daha zengin gösterecektir. Ayrıca son yıllarda deri koltuk takımlarının dekorlardaki kullanımı da artmıştır. Daha az eşyanın olduğu ve minimalist yaklaşımın tercih edildiği bu dekorasyonlar oldukça güzel görünmektedir.

Ahşap tasarımların modernlikle olan ahengi gerçekten görülmeye değer kalitededir.

Ahşap tasarımların uzun vadeli kullanıma imkan tanımasının da bunda etkisi vardır. Modern ev dekorasyonunda, ahşabın rolü oldukça önemlidir. Evinize sıcak ve samimi bir hava katan ahşap tasarımlar ile evlerinize estetik açıdan değer katmanız mümkündür. Görselliğin en güzel şekliyle dekorda öne çıkmasını sağlayan ahşap tasarımlar, modern ev dekorasyonunun da en önemli yapı taşlarından biridir. Modern ev dekorasyonlarında oturma odaları daha yenilikçi ve dekoratif koltuk takımları ile şekillenmektedir.

Modern ev dekorasyonlarda kitaplık modellerinin de rolünün daha belirgin bir hale geldiğini göreceksiniz. Kitaplıklar o hantal görüntülerini geride bırakıp yerlerini daha canlı ve çarpıcı renklere bırakmaktadırlar. Kitaplık modellerinin daha işlevsel ve kullanışlı olduğunu aynı zamanda estetik açıdan da daha geometrik şekillerde tasarlandığını hatırlatmakta fayda var. Çalışma odalarında düşünebileceğiniz bu kitaplık modelleri ile modern ev dekorasyonunuz daha renkli hale bürünecektir.

Mutfaklarda modern ev dekorasyonundan nasibini almış durumdadır.

Özellikle beyaz renkli mutfak modelleri hem hijyen hem de estetik görünüm bakımından evlerinizde düşünebileceğiniz şahane tasarımlardır. Mutfaklarda kullanılacak tasarımlarda da gömme dolapların varlığı mutfağınızı daha rahat kullanmanızı sağlayacaktır. Yerden tavana kadar uzanan raf modelleri hem görünüm olarak hem de fonksiyonel olarak çok hoş duracaktır.

klasik-beyaz-mutfak-masaları-modelleri

Modern ev dekorasyonlarında banyolarda sadeliğin ve göz yormayan renkler hakimdir.

Az eşyanın var olduğu bu banyo modellerinde, açık renklerdeki tonlar banyonun daha şık ve gösterişli durmasını sağlamaktadır. Beyaz renk, modern ev dekorasyonunu zenginleştirici bir etkiye sahiptir. Banyolarda da fazla renk kullanmadan birkaç aksesuarla da dekorun görselliğine katkıda bulunabilirsiniz.

çok-şık-yemek-odası-takımları

Yemek odaları ise daha sade ve düz tasarımlardan oluşmaktadır. Aynalı konsol modellerinin şıklığı ve masaların sandalyeler ile yarattığı dengeli uyum gözlerden kaçmayacak ayrıntılardandır. Ayrıca, vitrin modellerinin yemek odasına kattığı değer ise inkar edilmez boyutlardadır. Yemek odası takımınızda bulunan vitrin tasarımında biblolarınızı ve süs eşyalarınızı sergileyerek olabildiğince hoş izlenimler ortaya çıkarabilirsiniz.
Yatak odaları da modern ev dekorasyonunu da üzerinde durulması gereken noktalardandır.

lake-yatak-odası-takımaları-6

Modern yatak odalarında yerden daha fazla tasarruf etmek için daha kullanışlı modellerin ve fonksiyonel tasarımların yer aldığını söylemekte fayda var. Ayrıca modern tasarımlarda konforlu ve rahat yatak modelleri de unutulmamıştır. Antropometrik ve ergonomik tasarımların kullanımının daha yaygın olduğu bu mobilyalara modern ev dekorasyonunda daha fazla rastlayacaksınız.

Modern Ev Dekorasyonu Örnekleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir