Mutfak Dekorasyonu

Mutfak dekorasyonlarında, mutfağınızın sahip olduğu ölçüler oldukça önemlidir. Mutfağınızda kullanacağınız tasarımların oldukça kullanışlı ve fazla yer kaplamayan ürünler olmasına özen göstermelisiniz. Mutfaklardaki eşyaların fonksiyonelliği ve işlevselliği mutfaklar için hayati öneme sahiptir. Her açıdan mutfak işlerinize yardımcı olacak bu tasarımlar ile hayatınız daha da kolaylaşacaktır. Modern mutfaklarda yer alan tasarımların gittikçe inovatif ve bir o kadar da dekoratif olduklarını göreceksiniz. Mutfağınızın ferah, şık ve pratik bir ortama dönüşmesini istiyorsanız, seçeceğiniz mutfak eşyalarının çok amaçlı olmasına dikkat etmelisiniz. Mutfağınızda yapacağınız tercihler çok önemlidir. Mutfağınızda yaratacağınız ortamında sıcak ve samimibir yönü olmalıdır. Mutfak dekorasyonlarında son yıllarda kullanılan ürünler açısından hazır mutfaklar çok ön plana çıkmaktadır. Bu mutfaklarda kullanılan mutfak dolapları, mutfak tezgahı, lavobosu ve davlumbaz birlikte yer almaktadır.

Mutfağınızın ölçüsüne göre satın alıp yerleştirebileceğiniz bu mobilya tasarımları ile mutfağınızın dekorasyonunu farklılaştırabilirsiniz.

klasik-beyaz-mutfak-masaları-modelleri

Hazır ve ankastre mutfak ile dekorasyon

Ahşaptan yapılan dolapları ile göz dolduran bu tasarımların en dikkat çeken tarafı istenilen ölçülere göre yapılabilmesidir. Dolapların davlumbazla ve mutfak tezgahı ile olan bütünlüğü ve uyumu da görülmeye değer niteliklerdedir. Her şeyin hazır olarak birlikte yer aldığı bu tasarımlar mutfaklarda hem daha az yer kaplamakta hem de daha tertipli bir görünüm vermektedirler. Hazır mutfaklar ile mutfağınızın dekorunu daha güzel gösterebilmenizde mümkündür.

Mutfaklarınızda hazır mutfak dışında tasarımlara yer vererek de mutfak dekoru oluşturabilmeniz söz konusudur. Mutfağınızda kullanacağınız mutfak tezgahının önemi oldukça fazladır. Mutfak tezgahınızı mermer, ahşap ya da plastik kaplama tarzında seçebilirsiniz. Mutfak tezgahınızın hem dayanıklı olması hem de dekoratif bir görünüme sahip olması oldukça önem arz etmektedir. Mutfak tezgahınızı renksiz ve sade bir şekilde tercih edebileceğiniz gibi aynı zamanda renkli olarak da seçebilirsiniz.

Ahşap mutfak dolapları ile mutfağınızdaki dağınık görünümün önüne geçebilirsiniz.

Ahşap dolaplar hem fonksiyonellik sağlamaktadırlar hem de oldukça şık bir görünüm vermektedirler. Ayrıca gömme dolap tarzında olan bu tasarımlar ile beyaz eşyalarınızı da kamufle edebileceksiniz. Mutfağınızda kullanacağınız eşyaların büyük boyutlu olmayan tasarımlar olmasına özen göstermelisiniz. Kullanacağınız beyaz eşyanın da mutfak dolapları ve tezgahıyla uyumu olmasına dikkat etmelisiniz.

mutfak-modelleri-2

Mutfak adası denilen tasarımlarda mutfak dekorasyonunuzda yer vereceğiniz farklı tasarımlardandır.

Bu modellerde fırın, dolap ve mutfak tezgahı bir arada yer almaktadır. Bu tarz mutfakların en dikkat çeken tarafları yerden tasarruf sağlamaları, rahat hareket alanı sunmaları ve geniş bir mutfak görünümü vermeleridir. Ankastre ve hazır mutfak tasarımlarında yer alan bu modeller ile mutfaklarınızı daha inovatif ve dekoratif bir şekle sokmanızda mümkündür. Bu tarz mutfaklarda mutfak tezgahı fırın ve ocağın arasında yer alır. Bu tarz bir mutfak modeli ile hayalinizdeki dekora kavuşabilirsiniz.

Hazır veya ankastre bir mutfak dekoru oluşturacaksanız o mutfağınızdaki fırın, buzdolabı ve diğer tasarımların birbiri ile orantılı ve uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Mutfak dekorasyonunuza uygun renklerde bir buzdolabına ve fırına sahip olursanız, mutfaklarınızda daha hoş bir görsel zenginlik yakalayabilirsiniz. Mutfağınızda kullanacağınız aksesuarların kaliteli olmasına ve işinize yarayacak ürünler olmasına dikkat etmelisiniz. Mutfağınızda kullanacağınız lavabonun da rolü oldukça önemlidir. Lavabo modelinde mümkün olduğu kadar fonksiyonel tarzdaki modelleri kullanmalısınız. Lavabo tasarımlarında çelik olanları kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda mermer olanları da seçebilirsiniz. Taştan yapılmış lavabo tasarımları da mutfaklarınıza farklı bir atmosfer ekleyecektir.

Mutfağınız geniş ölçülere sahipse mutfağınızda düşüneceğiniz ahşap bir masa ile hem mutfağınızda yemek yiyebilirsiniz hem de bu masayı ikinci bir tezgah olarak kullanabilirsiniz.

mutfak-modelleri

Açık renkli mutfak dekorasyonu ile ahşap renkli masa tasarımınız oldukça hoş duracaktır. Mutfağınızın zemininde kullanacağınız mutfağınızın görünümünü iki katına çıkaracaktır. Mutfağınızın zemininde laminant ,parke gibi tasarımları kullanabilirsiniz. Açık renkli laminant tasarımlar mutfak dekorasyonuna çok yakışmaktadır. Mutfak duvarlarında renkli taşlar ya da fayanslar kullanarak da mutfağınızın dekorunda farklılık oluşturabilirsiniz. Mutfaklarda dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri de ışıklandırmadır. Doğru şekillerde yapılan ışıklandırma dekorasyonu çok daha yukarıya çıkaracaktır. Mutfak dekorasyonunuzda kullanacağınız tasarımlar ile mutfaklarınızı daha geniş gösterebilir ya da daha fazla hareket alanı bulabilecek bir konuma taşıyabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir