Mutlu hafta sonları

Evimde geçirilen zaman benim için asla kayıp değil. Örmeyi, kesip biçmeyi, boyamayı kısaca üretmeyi çok seviyorum. Günlerce evden çıkmadan meşgul olsam hiç ama hiç sıkılmam.

Bir arkadaş dedi ki geçende ” her gelişimde evinde bir değişikjlik oluyor, hiç üşenmiyor musun ? Ben bir yerleştirdim mi eşyaları asla kımıldatmam ” Aaa olur mu öyle şey ? Ben inanılmaz keyif alıyorum, Tabii siz en çok bahçemi bir de salonumu – salon ne ? Yaşam odamızı – görüyorsunuz. Üst katlar da nasibini alıyor bu değişimden. Eşimle durmadan alt kattan üst kata , üst kattan da alt kata bir şeyler indirir çıkarırız biz 🙂
Herkesin tercihi farklı tabii. Kimi pırlanta ister, kimi yeni arabası olsun,  daha daha büyük evi , dolaplar dolusu giysileri, ayakkabı çantası …
Bana verin kumaş, ip , boya , bir de kitap… Tabii kitaplarım, dergilerim olmadan asla !

Yalnız el işi dergilerini değil, dekorasyon dergilerini de alıp biriktirmeyi seviyorum. Bu dergilerin yaşam alanlarımızı düzenlemede çok yararı olduğuna inanıyorum. Ne yazık ki bizim henüz kendimize özgü bir dekorasyon stili oluşturacak kadar birikim kazanmadığımızı , taklitle bir yere varılamayacağını idrak edemediğimizi düşünüyorum. 
Moda  neyse bir bakıyorsun evlerde koltuk kanepe, tabak çanak hep aynı . Bunda üreticilerin de olumsuz katkısı var tabii. Onlara sorarsan ” arz – talep işi. ” Sonuçta ticaret yapıyorlar ,parayı bu yolla kazanıyorlar !
Neyse sözü çok uzatmayayım. Bu ayın Evim Dergisinde bir köy evi var. Urla / Barbaros Köyünde emekle sabırla yıkık dökük bir dam sevimli bir köy evine dönüştürülmüş. Çoğumuzun hayali belki… Zaman bulursanız alıp okumanızı tavsiye ederim .
Mutlu hafta sonları keyifli okumalar dostlarım !
Not: Bu kesinlikle bir reklam yazısı değildir, zaten ben hiçbir koşulda sponsor kabul etmiyorum biliyorsunuz!

Mutlu hafta sonları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir