Odanıza Uygun Renk Seçimleri

Günlük hayatımızda kullandığımız eşyaların seçimi aşamasında nasıl ki ince eleyip sık dokuyorsak, hayatımızı geçirdiğimiz evlerimizde ya da işyerlerimizde boya yaptırırken de aynı incelikle karar vermeliyiz.

Örneğin evimizi boyatmak istediğimizde, odaların ne kadar ışık aldığı, duvarların boyutu, odada canlı mı yoksa ağır bir hava mı yaratmak istediğimiz gibi hususlar, boya seçimimizde rol oynar. Eğer ki eviniz küçükse ve siz daha büyük gözükmesini istiyorsanız; mavi, mor ve yeşil gibi soğuk renklerden birini seçebilirsiniz. Çünkü soğuk renkler insanın gözünde bıraktığı etki ile duvarların birbirinden daha uzak algılanmasını sağlayıp, odayı olduğundan geniş gösterirler. Örneğin evinizin salonu, ihtiyacınız olandan çok daha büyükse; bu durumda daha küçük ve samimi bir ortam yaratmak için sıcak renk gruplarına yönelmelisiniz. Kırmızı ve turuncu tonları bu grup için uygundur. Odanıza canlılık ve hareketlilik getireceğiniz için gözünüze daha küçük gözükecektir.

uyy

Yatak odası gibi, daha sakin ve huzur verici bir etki istediğimiz yerler için yeşil ve lila tonları uygundur. Eğer ki kullanacağımız odada hareketlilik istiyorsak daha canlı tonlar seçilebilir. En çok vakit geçirdiğimiz oturma odalarında, uygulandığı duvarlara enerji katan sıcak grubundan sarı ve kırmızı tonları kullanılmalıdır. İstenirse 3 duvarı tek bir renge; dördüncü duvarı ise odanın içerisinde kullanılacak eşyalarla kontrast sağlaması için canlı bir renge boyayabilirsiniz.

Evimizin banyosu genellikle en küçük bölümlerdir. Bu sebeple banyolarımızda uygun bir renk seçimi yaparken çok daha özenli olmalıyız. Mavi ve yeşil gibi su ile doğadaki elemanların renkleri, banyolar için tercih edilebilir.

Bu tarz püf noktalara sahip olsanız da duvarlarınızı hangi renge boyayacağınızın daha uygun olacağına karar veremiyorsanız, bizimboyaci.com adresinden randevu talep edebilirsiniz. Firmanın boyacı ustaları mekan keşfi yapıp, hangi rengin sizin için uygun olacağını teklif edebilir.

Odanıza Uygun Renk Seçimleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir