Patchwork çanta yapalım !

Farkında mısınız buralar yine çok ıssız. Oysa yaz geldi ,havalar ısındı ,okullar tatil oldu evlerde tatlı tatlı telaşlar ; kimimizde tatil hazırlıkları bile başladı. Buraların canlanma zamanıdır ….
Blog yazmaya ara vermeyelim. Buranın yerini hiçbir şey tutmuyor. 
İnstagram bir fotoğraf paylaşım sitesi ,orada ne yazdığınızın pek önemi yok ve açıkçası çağımızın hastalığına yakalanmış gibi oluyorsunuz. Her şey o kadar çabuk tükeniyor ki bir paylaşımı bazen arıyor ama bulamıyorum. 

 Elişlerini paylaşmak için blog açmış arkadaşlar bu ara belki daha az üretiyor olabilirler ama olsun varsın bir selam verip çıksanız da olur 🙂

Ben de öyle yapacağım zaten…
Bu çantanın oluşumu planlı değildi. Aslında kırkyama çalışmasını kırlent düşünerek yapmıştım ama sonra beni tetikleyen bir şey oldu ve dün Atölyede elimdeki işi bırakıp birden çanta dikmeye karar verdim.

Ön yüzündeki kırkyama zaten elimde olduğu için krem rengi kumaştan arkasını kestim ,her iki yüzüne de kumaş katlarının arasına ince elyaf koyarak makinede kapitone çalıştım ; içini astarladım ve daha önce hiç çanta dikmediğim için parçaları sağolsun sevgili hocam Çiğdem hanım birleştirdi ama o birleştirirken çok dikkatli baktım bir sonrakini tamamen ben dikeceğim !
Ben kolay öğrenen biriyimdir ….
Toplamda çift en krem rengi kumaştan 60 cm. gitti . Aynı kumaşı iç astar ve çantada sap olarak kullandım. Ön yüzüne kalan kumaşlardan elde patcwork  çalışması yapmıştım o nedenle siz çantanızın tümünü aynı kumaştan çalışmayı düşünürseniz biraz daha fazla kumaş  alın derim.

Bir de kombin yapıverdim . 
Yazın güneşten korunmak şart o halde bir şapka , bu aralar ayağımdan çıkarmadığım bez ayakkabılarım – ki  bunlardan renk renk, desen desen  alasım var – olmazsa olmazım güneş gözlüğüm ve kitabım ya da dergim… 
Bir sonraki çanta çalışmamda  kombini geliştirmeyi düşünmüyor değilim 🙂

Her zaman olduğu gibi ” Kamera Arkası ” fotoğrafımızla size “hoşçakalın,! ” diyorum. 
Karne alan çocuklarımızı kutluyor tüm öğrencilere , – her ne kadar onlar için tatil henüz başlamadı ama –  öğretmen arkadaşlarıma ve sizlere mutlu sağlıklı bir yaz tatili diliyorum.

Kalın sağlıcakla!!!

Patchwork çanta yapalım !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir