Suna Dumankaya Kirpik Uzatma

Suna Dumankaya Kirpik Uzatma ve kirpik uzatma kürlerini açıklıyor. Suna Dumankaya’nın kirpik uzatma kürlerini bu makalede inceleyebilirsiniz…

Kirpiklerin Uzaması ve kalınlaşması için :

1 çorba kaşığı kuyruk yağı, 5 tane ceviz içi, 5 tane fındık içini bir tencerede benmari usulu eritin. Süzdükten sonra içine birkaç damla Parfüm damlatın. Cam kavonozda saklayın.

Kulak çubuğu ile kirpik diplerinize sürün.

Bir çorba kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı buğday özü yağı ve bir tatlı kaşığı soya yağına 3’er tane ceviz ve fındık katın. Bu karışımı kısık ateşte 10 dakika ısıtın.

Süzerken bir çay kaşığı lanolin karıştırın. Küçük bir cam kavanoza koyup, her gece yatmadan önce pamuk yardımıyla hafifçe kirpik diplerinize sürün.

Kirpik Uzatacı Yağlar

1 yemek kaşığı kakao yağı
1 çay kaşığı hint yağı
2 adet kap ve bir miktar sıcak su
Uzun kirpikler
Kakao yağını ve hint yağını bir kap içerisinde birbiri ile karıştırın.Sonra bu karışımı içi sıcak su dolu olan başka bir kabın içerisine koyarak krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Sıcak suyun miktarı önceden hazırladığını kakao ve hint yağı karışımının miktarı ile aynı olması yeterli olacaktır.

Kullanımı: kolayca hazırlamış olduğunuz bu karışımı 2 hafta boyunca geceleri yatmadan hemen önce mümkünse kirpik fırçası ile gözünüze temas etmeden kirpiklerinize uygulayınız.

Hazırladığınız karışım soğuduktan sonra iki hafta düzenli olarak geceleri uyumadan önce kirpik fırçasıyla gözlere kaçırmadan kirpiklerinize uygulayın.

Kirpikleri Kalınlaştıran Yağlar

10 gr badem yağı
10 gram hint yağı
Vazelin
1 adet kap
Badem ve hint yağını yukarıda belirtilen oranda bir kap içerisinde homojen olarak karıştırın. Gece yatmadan önce 2 hafta boyunca kirpiklerinize kökten uca kadar uygulayın. İçerisine ekleyeceğiniz çok çok az vazelinde kipriklerinizin gürleşmesine yardımcı olacaktır. Dilerseniz bu karışımı kaşlarınız için de kullanabilirsiniz.

Suna Dumankaya Kirpik Uzaması ve Kalınlaşması

1 çorba kaşığı kuyruk yağı
5 adet ceviz içi
5 adet fındık içi
1 adet tencere
Yukarıdaki tüm malzemeleri bir tencere içerisinde benmari usulü eritin ve karıştırın. Benmari usulünü öğrenmek için tıklayın. Karışımı süzün ve cam kavanoz içerisinde saklayın. Kullanacağınız zaman kulak çöpü sayesinde kirpiklerinize uygulayın.

1 çorba kaşığı badem yağı
1 tatlı kaşığı buğday özü yağı
1 tatlı kaşığı soya yağı
3 adet ceviz içi
3 adet fındık içi
Bulabilirseniz 1 çay kaşığı lanolin
Ceviz ve fındık içlerini un haline gelene kadar ezin. Sonrasında tüm malzemeleri kışık adeşte pişirdikten sonra süzünüz. Eğer lanolini bulabilirseniz süzdükten sonra bu karışıma ilave ediniz. Yukarıdaki gibi bir kavanoz içerisinde koyarak muhafaza ediniz. Her gece yatmadan önce pamuk veya kulak çöpü yardımıyla kirpiklerinize sürünüz.
Suna Dumankaya Kirpik Uzatma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir