Suriyeli Kadınlar Nasıl Giyinir?

Bildiğiniz gibi Suriye doğu bölgelerinde yer alan bir ülkedir. Ve tüm doğu ülkeleri gibi Suriye’de dini inançların önemli olduğu bir Müslüman ülkesidir. Suriye’de yaşanan müslümanlık ile Türkiye’de yaşanan müslümanlık arasında biraz farklar vardır. Suriye daha muhafazakar daha dindar bir ülkedir. Ve buna karşılık ülkedeki yaşayışta buna göre şekillenmektedir. Günlük hayattaki yaşayışlarından tutun, iş hayatlarına kadar her şeyin belirleyici dini hayat ve dini inanışlardır. Bu nedenle kişilerin giyinişleri de dini inançlardan etkilenmektedir.


İlgili site:  suriyelikadinlar.com


Suriyeli kadınlar genellikle kapalı kadınlardır. Elbette tercihen açık kişilerde bulunmaktadır. Suriyeliler kapalı da olsa açıkta olsa, pek dar giyinen bir halk değillerdir. Daha çok bol ve rahat kıyafetler tercih ederler. Bildiğiniz gibi kıyafet seçiminde yalnızca dini inanışlar, kültürler, gelenekler değil iklim şartları da etkilidir. İklim şartlarının sert olduğu bölgeler daha kalın ve yünlü giysiler tercih ederlerken, daha ılıman ya da daha sıcak bölgelerde bu tarz kıyafetler tercih edilmez. Suriye’ye baktığımız zaman Suriye oldukça sıcak bir iklime sahiptir. Böyle bir durumda kadınların kalın kıyafetler giymesi de beklenemez. Suriyeli kadınlar vücutlarının şeklini çok belli etmeyecek şekilde bol ve ince kumaşlar tercih ederler. Suriyeliler kapalı bir giyime sahip olmalarına rağmen renk uyumuna ve güzel görünüşe dikkat ederler. Bu nedenle göze hitap edebilecek kadar şık olabileceklerini de unutmamak gerekir.

Elbette giyiniş kişiye göre değişen bir konudur. Fakat genel itibari ile Suriyeli kadınlar bahsettiğimiz şekilde giyinmektedirler. Bunun yanı sıra Suriyeli kadınlar süslenmeyi de severler. Süslenmekten kastımız kesinlikle abartılı bir durum değlidir. Makyaj ve makyajı yakıştırmak anlamında bir süslenmekten bahsediyoruz. Makyajlarını ten renklerine yakışacak şekilde yaparak, hafif, doğalve sade bir görünüm elde ederler. Aynı zamanda makyaj konusunda bilgileri de oldukça kuvvetlidir. Bildiğiniz gibi Suriye’de kaliteli ve farklı makyaj malzemeleri yer alır. Ve bunların kullanımı da oldukça pratiktir. Bu nedenle Suriyeli kadınlar giyimlerini yaptıkları makyajlar ile kolayca tamamlayacaklardır.

Kaynak: http://www.suriyelikadinlar.com/suriyeli-kadinlar-nasil-giyinir/

İşte Suriyeli kadınlar bu şekilde giyinir ve kendilerini bu şekilde süslerler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir