Tırnak kırılması nasıl önlenir

Tırnak kırılması nasıl önlenir

  Bakımlı ve temiz tırnaklar ellerimizi güzel ve kibar göstermek için önemlidir. Kırılmış, güçsüz, soluk renkteki tırnaklarla gezmek can sıkıcı olabiliyor. Kötü tırnaklarınızdan kurtulmak ve düzgün bir şekilde uzamasını sağlamak için doğal yöntemleri denemenizde fayda var.

    Tırnaklarınızın hızlı büyümesini istiyorsanız doğru beslenmeli ve doğal yağlar ile tırnaklarınızı beslemelisiniz. C vitamini sağlıklı tırnaklar için önemlidir. Portakal, yeşil / kırmızı tatlı biber, kivi,  kavun vb. besinleri bol bol tüketmelisiniz. Günde 2-3 kez tırnaklarınıza nemlendirici uygulamalısınız. Oriflame 2’si 1 arada koruyucu el ve tırnak kremini ben severek kullanıyorum sizlere de tavsiye ederim. Hem ellerimi nemlendiriyor hem de tırnaklarımı güçlendiriyor.
10 damla limon suyu ve 1 kaşık zeytin yağını karıştırıp, haftada 2 kez tırnaklarınıza uygulayın.Tırnaklarınızın soyulup,kırılmasını engelleyecektir.
  Tırnakları düzenli olarak kesmek tırnaklarınızı güçlendirecektir ve kırılmasını önleyecektir.
  Aseton kullanımı tırnaklara zararlı olduğundan alkolsüz temizleyiciler kullanmalısınız.

Sert kimyasallar ve temizlik yaparken kullandığımız deterjanlar tırnaklarımıza zarar verdiğinden mutlaka eldiven kullanmalısınız.
 Haftada 2 kez tırnak güçlendirici uygulayabilirsiniz.(Eczanelerden alabilirsiniz.)
Bir kabın içine biraz zeytinyağı dökün ve ısıtın.5 dakika boyunca ellerinizi kabın içinde bekletin. Tırnaklarınıza iyi gelecektir ve nemlendirecektir


Tırnak kırılması nasıl önlenir,tırnak bakımı, tırnak güçlendirme, tırnak kırılmasını önlemek, tırnak kremi, tırnak soyulmasını önlemek, tırnak uzatma, çatlamış tırnaklar

Tırnak kırılması nasıl önlenir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir