Yağlı boya eskitme tepsi.

Ben yeni olan her şeyi hemen kullanmayı severim. Hani büyüklerimiz derlerdi ya ” aman adamlık bir şeyim bulunsun bir  kenarda ,ele güne karşı ,n’olur n’olmaz ! ” diye… İşte bende o mefhum hiç olmadı.

Giysi mi aldım hemen bir gezme tozma uydurur giyerim . Ayakkabı ,çantayı  da öyle… Yalnız kış sonu aldığım yağmur çizmelerim vardı,hemencecik yaz geldi de giyememiştim;onu saymayalım olur mu?

Bu tepsi de öyle. Cilası kurur kurumaz demledik anacığımla bir çay ,yasak masak demedim yapıverdim bir mini minnacık kek, yedik – içtik karşılıklı. Tepsi de gün yüzüne çıkmış oldu böylece.
Aceleci tavrım fotoğraflara bile yansımış,uygun ışığı beklesem çay soğuyacaktı ,aklım da fırından yeni çıkardığım keklerde olunca… İdare edin canım azıcık 🙂 

Merak edenler için , 2 kat fuşya rengine boyadım, 2 kat çatlatma sıvısı sürdüm, kuruyunca fırçama bolca krem rengi aldım sürdüm tek seferde ; çatlattım.Yağlı boya ile kuru eskitme,biraz puanlı stencil ve sonunda görselini yapıştırdım. 4 kat sprey vernik ki o da hemencecik kurudu. Oldu bitti….

Bu vesileyle 30 Ağustos Zafer Bayramımızı da kutluyor ,güzel bir hafta sonu diliyorum !
Kalın sağlıcakla!

Not: Önceki yazıma bıraktığınız güzel yorumlar ve geçmiş olsun dilekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. En kısa sürede  yorumları yanıtlayacağım. 

Yağlı boya eskitme tepsi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir