Yine kırkyama …

Aslında bu yıl o kadar üretken değildim , bir bakıma hız kestim sayılır. Yanlış anlaşılmasın hala kırkyama yapmayı çok seviyorum,onu diğer el işlerine göre çok  daha özel , çok daha meşakkatli buluyorum ve ne yazık ki bu geleneksel el sanatının ülkemizde yeterince tanınmadığını bu gidişle de unutulup gideceğini düşünüyorum.
Öyle ya çağımız hız çağı ,günler geceler boyu sabırla hevesle el emeği göz nuru üretmeye kimin vakti var ki?

Geçen hafta Barbaros Köyü’nde 1. Oyuk ( korkuluk ) festivali vardı , festivalde Kırkyama sergimiz olacağından söz etmiştim. Bu örtüm sergilenen işlerimden biriydi. Sergi salonunda fotoğraf çekilmemesi komitenin kararı olduğundan size ancak bu kadar fotoğraf gösterebileceğim.

Festival bu yıl ilki olmasına rağmen gayet başarılıydı ve inanılmaz kalabalıktı. Dilerim önümüzdeki yıllar sizler de konuk olabilirsiniz…

Biz kadınlar değiştireceğiz dünyayı, kötülükleri biz kovacağız dostlarım, 
Üretelim, sevgiyle saygıyla yaklaşalım tüm canlılara. Ayrıştırmak, dışlamak , hor görmek ,küçümsemek insanın en kötü huyudur . Ne kendisi mutlu olur böyle ne de çevresini mutlu edebilir…

Bu vesileyle tüm İslam dünyasının Ramazanını kutlar , bu mübarek ayın tüm insanlığa sevgi, barış, hoşgörü getirmesini dilerim.
Kalın sağlıcakla !

Yine kırkyama …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir